Bölöni magyar életműve
Sőt már játékosként is kiemelkedett, hiszen Puskás Ferenc óta ő az egyetlen BEK-győztes futballistánk.
A legdurvábban bántalmazott nők, nem beszéltek. Megértem, de nagyon hiányoznak a filmből!
„Először meglepődtem, de most már örülök, hogy 1-2 fideszestől jött csak kritika az Áldozatok 2006 filmünkkel kapcsolatban. Azért az igazság kedvéért: 100 az egyhez az arány, jött száz fideszes dícséret, egy kritika. A kritika egyik része arról szól, hogy méltán fontos emberek kimaradtak. Jogos kritika. Ékes Ilonát, fideszes, országgyűlési képviselőt, mindenképpen bele szerettem volna tenni. Hiszen ő a börtönöket, kórházakat járta első perctől, Kormos Valériával, aki erről nagyon jó könyvet írt, Embervadászok címmel – mindenkinek ajánlom!
Csak az ő történetük külön megérne egy filmet. Kerestem is Ilonát, Valéria könyvborítóját beletettem, de egyszerűen annyi anyag vokt már akkor -kb. 15 óra forgatott, hogy egyszerűen nem fért bele az 52 percbe (így is lett egy 64 perces és egy 52 perces változat). Annyi azért jó, hogy több, korábbi filmben szerepeltek, mert ezt a témát feldolgozta eddig vagy 10 dokumentumfilm. Remélem, hogy a témában készül még film és benne lesznek! Próbáltam a szereplőket úgy összeválogatni, hogy legyen köztük sok új és könnyű legyen velük azonosulni, mert helyesek, fiatalok.
Olyan arcokat kerestem, akikről elképzelni se lehet, hogy agresszívak voltak. Nagyon próbáltam a sérült lányokat megszólaltatni, de csak egyet találtam. A legdurvábban bántalmazott nők, nem beszéltek. Megértem, de nagyon hiányoznak a filmből! Van egy olyan éle is a baloldali kritikákbak, ami szembeállítja az Elkxrtukkal, hogy az propaganda, ez nem, az hazugság, ez igaz.
Az Elkxrtuk fikciós film, igaz történet alapján, de az író fantáziájával felhigítva készült, az amerikai háborús filmek is fikciók és nem mindig akkora hős és annyira jó a parancsnok, mint a filmben. Nem lehet egy dokumentumfilmnel összehasonlítani. Szerintem a kettő egymást kiegészíti, erősíti. Fenntartja a témát. Egyik egy mese arról, hogy mi történhetett a háttérben, a másik egy dokumentumfilm arról, amit tudunk (nem tudjuk mi történt a háttérben).”
Nyitókép: Attila Kisbenedek/AFP